Peştemal havlu, bornoz, elbise ve aksesuar üreticisi, aynı zamanda Rattan mobilya ithalatçısı olarak Türkiye’de e ticareti www.solaluce.com, Dünya’da Amazon, Ebay, Etsy vb pazar yerlerinde ürünlerimizi sizlere ulaştırmaktayız.

Peştemal olarak adlandırılan havlularımız geleneksel Türk havlularıdır. Osmanlı döneminden kalma zengin bir kültürel geçmişe sahip olan Peştemaller aslında Türk banyo veya Hamamlarında kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Bugün, bu renkli hafif havlular, evlerde, kaplıcalarda ve dünyanın en iyi plaj ve otellerinde kullanılmaktadır.  Sadece görsel olarak güzel değil, aynı zamanda çok yönlü kullanılabilirliği, ve öne çıkan özellikleri ile tercih edilmektedir. İşte size bir Türk havlusu Peştemali almanızın nedenleri – ihtiyacınız olan pratik havlu.

“Peştemal daha hafiftir.”

Standart ağır pamuk havluya veda edin ve hafif havluya kavuşun. Peştemal, normal havludan çok daha hafiftir. Spor çantanıza veya çantanıza bir havlu sıkıştırmaya çalıştıysanız, bunun kolay olmadığını biliyorsunuzdur. Bu yöresel dokuma havlular o kadar kolay katlanır ve valizinizde/ çantanızda diğer tüm eşyalarınız için geniş bir alan bırakır. Hareket halindeyken daha hafif seyahat edin ve kolayca hafta sonu etkinliklerine, plaja veya pikniğe götürün. Evde muhteşem bir şekilde katlanmış veya doğal renkleri, desenleri ile banyonuzda  harika dekor oluşturabilir, açık raflarda saklayabilirsiniz. Böylece seyahatleriniz, gezileriniz, bavulunuz veya banyo raflarınız için mükemmeldir.

“Yumuşak dokusunu hissedin”

Sıcak ve rahatlatıcı bir banyoya girmek hayatın en basit zevklerinden biridir. Banyonuzu yumuşak, rahat bir havluyla bir araya getirerek bitirmek başka bir keyiftir. Peştemal havlular % 100 pamuktan yapılır. Doğal pamuğu hissedersiniz. Peştemal yıkandıkça yumuşak ve parlak hale gelir. Her yıkama, nişastayı pamuktan ayırır ve ipliği rahatlatır, bu da kullanımla daha yumuşak ve daha iyi hale geldikleri anlamına gelir. Bunu zamanla daha pürüzlü, yorgun ve yıpranmış standart bir havluyla karşılaştırın ve kalın havluyu hayatınızdan atmak için oldukça iyi bir nedeniniz var.

“Süper sıvı emici ve hızlı kuruyan”

Yumuşak pamuk hafif ve süper emicidir, kalın pamuklu havludan çok daha hızlı kurutur. Artık kısa bir süre içinde tamamen kuruduğundan artık nem kokulu kalın havluya veda edeceksiniz.

“%100 Pamuk”

Bazen Peştemale Hamam veya Fouta havlular denir – ekstra uzun liflere sahip birinci sınıf bir pamuk olan Türk Pamuğundan yapılır. Daha uzun elyaf pamuk kullanmak daha az birleşim anlamına gelir, bu da daha güçlü ve pürüzsüz pamuk iplikleri ile sonuçlanır. Bu eşsiz malzeme nedeniyle Türk havlularının ardışık yıkamalarda daha yumuşak ve daha emici olduğu bilinmektedir.

“Yerli Üretim”

Türkiye’de, dünyanın en kaliteli pamuk ürünleri, tekstil ürünlerinin üretildiği biliniyor ve Peştemal havlular Denizli de geleneksel olarak uzun yıllardır üretilmektedir..

“Renkli, Canlı, şık Havlular”

Genellikle parlak renklerin yanı sıra açık tonlarda da yapılırlar ve örtü, elbise, Banyolar, plajlar için son derece çok yönlü kullanılmaktadır. Mükemmel havuz, Sporcu havluları, Yoga, Spor Salonu örtüleri, eşarp, masa örtüsü, piknik örtüsü olarak da kullanabilirsiniz. Bu açık havada, yaz akşamlarında Peştemal ile rustik ahşap bir masaya örtü veya bahçe koltuğunda battaniye olarak kullanın. Bir çok kullanımı olan Peştemallerimizin çok pratik ve çok yönlü olduğunu göreceksiniz. Akşam serinliğinde şal olarak kullanın veya havuza daldıktan sonra süper emici bir havlu olarak kullanın.

“Evinize geleneksel veya sofistike bir hava katın”

İç mekanlarınıza uyum sağlayan Peştemallerimiz, evinize renkli vurgular, dokular ve şık odak noktaları için dekor yapabilirsiniz. Sıkıcı bir banyoyu aydınlatır, bir sandalyenin üzerine asın veya rahat anlar için yatağınıza örtün. Renkli bir Peshtemal’ın yaşam alanınızı daha rahat ve misafirperver hale getirmek için neler yapabileceğine şaşıracaksınız.